Diyabet iyi tedavi edilmezse, körlük, böbrek yetmezliği, kalp krizi, inme ve alt ekstremite ampütasyonu gibi pek çok ciddi sonuçlar doğurabilmektedir.

Cep telefonları, pek çok alanda bilgilendirme sağladığı için Dünya sağlık örgütü diyabet hastalığının iyi anlaşılması ve insülin dışı tedavinin önemli unsurları olan egzersiz, diyet gibi noktalarda hastanın iyi yönetimi ve komplikasyonları önlemede bilgilendirmeyi hedeflemektedir. Komplikasyonların önceden tanına bilmesi açısından basit ipuçları sağlayarak diyabetin önlenmesini desteklemeyi amaçlamıştır. Bunun için büyük telekomünikasyon şirketleriyle işbirliği hedeflenmektedir.

DSÖ, kadınların sağlıklı bir geleceği ve haklarını vurgulamak için tüm dünyadaki işbirlikçilerini giderek artırmaktadır. Kadınların yaklaşık% 8si (205 milyon kadın) diyabetle yaşıyor. Gebelikte yüksek kan şekeri, hem anne hem de çocuk için sağlık riski oluşturmakta ve gelecekte çocuğun diyabet riskini büyük ölçüde artırmaktadır. Düşük gelirli ülkelerde yüksek kan şekeri nedeniyle kadınların erken ölümü gerçekleşmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir