Prosante Ultrart ve Glikozamin

Çoğu kişinin eklem ağrısı veya eklem iltihabı gibi sorunlar yaşadıktan sonra sık sık duyduğu Glikozamin takviyesi nedir?  Prosante Ultrart içeriğindeki başlıca maddelerden biri olan Glikozamin eklem iltihabı dışında, gündelik birçok problemi de hayatınızdan uzaklaştırarak daha kaliteli ve aktif zaman geçirebilmenize katkı sağlar.

-Güçlü bir anti- inflamatuar yani iltihap karşıtı bir bileşendir. Eklem, kemik ve kas ağrılarını azaltırken aynı zamanda anti aging ( yaşlanma karşıtı) özellikleri de bulunmaktadır. Vücutta oluşan ağrısız ve rahatlamış ortam sonucunda bağırsak sağlığında da büyük rol almaktadır.

-Eklemleri çevreleyen sinoviyal sıvının oluşmasında ve sentezlenmesinde, insan vücudundaki kıkırdak yapısının oluşumunda rol oynar.

-Rahat hareket etmeyi sağlar ve eklemler arasındaki sürtünmeye bağlı zorlanmaları en aza indirir.

-Mesane, bağırsak, midede oluşabilecek tahrişleri engeller.

– Kırık, çatlak veya yaralanma gibi travmalar sonrasında vücut için daha güçlü bir şekilde toparlanmaya zemin hazırlar.

Takviye olarak alındığı süre boyunca hiçbir yan etki göstermemiş olan Prosante Ultrart ve Glikozamin, yaşam standartlarını arttırmak adına uzun süre güvenle kullanılabilir. Yan etkinin aksine, uzun süreli düzenli kullanımlarda eklemlerdeki bozulma hızını yavaşlatır, yaşa bağlı eklem ağrılarındaki artış sendromlarını azaltır.  İhtiyaca göre, günde 800-1500 mg arasında alındığı sürece özellikle kalçalar ve dizlerde oluşabilecek hasarları engeller.

Glikozamin üzerine yapılmış olan GAIT ( Glikozamin ve Kondroitin Artrit Müdahale Denemesi) adlı 8 haftalık kapsamlı çalışma sonucunda yüksek eklem ağrısı çeken katılımcıların ağrılarında ciddi seviyede azalmalar meydana gelmiştir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir