Her Preterm Doğum (Erken doğum ) Önlenebilir mi ?

Her yıl tahmini olarak 15 milyon bebek preterm olarak doğar (gebeliğin 37 . haftasını doldurmadan doğan bebekler ) ve bu sayı her yıl yükselmektedir.

Diyabetin tedavisi insülinden fazlasıdır!

Diyabet iyi tedavi edilmezse, körlük, böbrek yetmezliği, kalp krizi, inme ve alt ekstremite ampütasyonu gibi pek çok ciddi sonuçlar doğurabilmektedir.

Verem (Tüberküloz ) çağımızın hala ilk sıradaki bulaşıcı hastalığı

Dünya sağlık örgütünün verilerine göre Dünya çapında Tüberkülozu (TB) ile mücadele çabaları, 2000 yılından bu yana yaklaşık 53 milyon insanın hayatını kurtarmış ve Tüberküloza bağlı ölümlerinin oranını% 37 oranında azaltmıştır.

Gebelerde grip aşısı yapılmalı mı?

Amerika'nın 32 ülkesi ve bölgesi bu aşıyı hamile kadınlara uyguluyor. Gelecek anneleri aşılamak gebelik sırasında komplikasyonları önlemede ve yenidoğan bebekleri korumak için anahtardır.

KIZAMIK AŞISI YAPTIRMALI MIYIZ?

Kızamık oldukça bulaşıcı bir viral hastalık olduğundan, Avrupa ve Kuzey Amerika'daki ülkelerde ve diğer ülkelerde büyük salgınlar oluşturmaya devam etmektedir. Bu hastalık çocukları pnömoni, ishal, ensefalit, körlük ve ölüm gibi ciddi sağlık komplikasyonları ile riski altına sokmaktadır.

Havalar soğudu Soğuk Algınlığına Dikkat!

İyi beslenerek soğuk algınlığına karşı vücudunuzu dinç tutmak elinizde.

Beslenme alışkanlığının büyüme ve zeka üzerine etkileri

Acaba çocuklarımızı doğru besliyor muyuz? Ya da bakıcısı doğru davranıyor mu?

Obezite duygusal boşluklardan veya stresten dolayı başınıza dert olmasın?

Bağırsaklarımızdan ve beyinden salgılanan bazı hormonlar ve beyindeki nöronları etkileyerek haz duyusunu dengeleyen protein yapıda olan nöropeptitler ile ilgili yapılan pek çok çalışma iştah üzerine aydınlatıcı bilgi vermektedir. Fakat halen toplumsal bağlamdaki süreçlerin ve bilişsel süreçlerin de gıda alımı ve vücut kompozisyonunda meydana gelen değişiklikler üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğu görünmektedir.

Çocuklarda günlük şeker tüketimini ne kadarla sınırlandırmak gereklidir?

Günlük şekerleme tüketimi yaş grubuna göre değişmektedir. 2 yaşın altındaki çocuklar şeker ya da hazır gıdalar yememelidir.

Anneler Babalar Dikkat! Kolonyalar küçük çocuklardan uzak tutulmalı

Komşuluk ve bayram misafirliklerinin olmazsa olmazı kolonya ile misafir karşılamak geleneğimizdir.